MenStream.pl Forum Styl i forma Zdrowie Nie każdy materac jest zdrowy dla kręgosłupa. Sprawdź, który wybrać
FORUM
Zdrowie

Nie każdy materac jest zdrowy dla kręgosłupa. Sprawdź, który wybrać

Zobacz komentowany artykuł
  • 28.04.15, 16:11:03

~Kuskus85

No, bez porządnego materaca nigdy nie będzie dobrego snu. Czytałam gdzieś, że człowiek może potrzebować nawet miesiąca, by przyzwyczaić się do nowego materaca, u mnie nastąpiło to trochę szybciej i jestem bardzo zadowolona z materaca Naspen. Polecała mi go koleżanka i w końcu sama zamówiłam. :)
  • 11.04.16, 13:49:33

~Dbajmy o zdrowie

Każdy człowiek, który chce zadbać o swoje zdrowie powinien: zdrowo i regularnie się odżywiać, codziennie wykonać wybrany przez siebie rodzaj sportu lub zestawu ćwiczeń, dbać o właściwą postawę, mając tryb pracy siedzącej ergonomia stanowiska pracy)a w domu zadbać o to, na czym śpimy i odpoczywamy. I tu zaczyna się - jaki materac wybrać? - oferta jest duża na rynku, co wprowadza w chaos decyzyjny tych, którzy muszą zdecydować się na 1 materac.
    Ja polecam Materac FutureSleep1, to materac piankowy. Połączenie pianki termoelastycznej z pianką wysokoelastyczną. Tłumacząc krótko jak działa to na osobę śpiącą na takim materacu: 1 warstwa to pianka termoelastyczna, gdy kładziemy się na niej, dostosowuje się do naszej wagi i krzywizn naszego kręgosłupa "takie uczucie lekkiego zapadania", natomiast 2 warstwa to pianka wysokoelastyczna, ona podtrzymuje nasze ciało w pozycji, w której się ułożyliśmy, w której jest nam wygodnie. Prosty mechanizm oddziaływania tych dwóch pianek a daje niesamowity komfort spania!
  • 25.05, 19:29:01

~Gosiak30

Miałam problemy z kręgosłupem i nie raz musiałam się nastawiać. Moja zaprzyjaźniona fizjoterapeutka poleciła mi żebym spróbowała zmienić materac, na którym śpię. Kupiłam materac z firmy Hiiding, który dopasowuje się do kształtu ciała. Oczywiście problem nie znikął natychmiast ale muszę szczerze przyznać, że po pierwsze lepiej siię wysypiam (już się nie kręce w nocy, żeby ułożyć się tak żeby nie bolało) i coraz rzadzej chodzę na ustawianie kręgów. Dodatkowo robię ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa.
  • 13.07, 15:47:21

~Stevens

No, ja sobie właśnie zniszczyłem kręgosłup między innymi przez spanie w niewłaściwej pozycji. Moja fizjoterapeutka Magdalena Brunagel też doradziła mi zmianę materaca i zmianę fotela, no i oczywiście różne ćwiczenia.
  • 1.08, 16:27:48

~Macieks7

Tutaj macie bardzo dobre materace: http://krodi.pl/materace_janpol. Mówię wam, jakość świetna, sam stamtąd zamawiałem. Bardzo szybko dostarczają przesyłke :)
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj pierwszy znak kodu rNaXe