MenStream.pl Forum Rozrywka Ludzie Wakacje z samochodem
FORUM
Ludzie

Wakacje z samochodem

• Czy zdarza się wam wybierać na wakacje takie samochodowe - objazdowe? Czego nie możecie zapomnieć przed podróżą? Jak to u was z tym jest?
  • ostatnio byliśmy cała rodzinką samochodem na wakacjach nad polskim morzem a że pochodzimy z gór więc do przejechania był spory odcinek:)
    Mieliśmy problem w okolicach Wawy bo samochód nam sie zepsuł i stanął na środku autostrady. także odpowiadając na twoje pytanie warto zaopatrzyć się w numery telefonów do firm pomagających w takich sytuacjach. My akurat skorzystaliśmy z firmy Besthol. Załadowali na lawete auto zawieźli do siebie naprawili i taka była właśnie nasza przygoda
  • Co roku od niemal dekady już tylko autem, wynajmujemy sobie domek i dojeżdżamy do niego, po drodze zwiedzamy, a potem z kwatery/doku tez wypadamy na wycieczki. Najlepsza opcja.
  • malaKobietka 12.07.16, 10:39:37

malaKobietka

baca123, teraz jak jest internet w telefonie to wszystko można znaleźć w sekundę, bez przesady ;P Nie, no ale fakt, lepiej mieć wszystko pod ręką. A moim zdaniem na wakacje samochodowe to niezbędna jest przede wszystkim dobra, szczegółowa mapa, nawigacja jej nie zastąpi, o nie. Ja lubię prowadzić i nie mam nic przeciwko długiej trasie, ale dobrze rozplanować sobie postoje chociaż mniej więcej. No i najważniejsze, zeby miec wodę w samochodzie, do picia, pobieżnego umycia się, gdyby coś. Sprawdzić samochód przed wyjazdem, opony, olej, takie tam, byleby był zdolny do drogi a reszta to już zalezy od naszej inwencji :) generalnie lubię taki sposób spędzania urlopu, ale nie codziennie w drodze, najlepiej sobie podzielić kilka dni tu, kilka tu, kilka tu. Albo baza wypadowa i ogarniamy okolicę :)
  • No mu robimy podobnie a bazę jak załatwiasz, prywatnie od kogoś z ogłoszenia czy z biura?
  • malaKobietka 13.07.16, 13:51:49

malaKobietka

A to różnie, bo to zależy dokąd jedziemy, mamy sporo znajomych też za granicą i czasem się zatrzymujemy u nich na kilka dni, ale nie chcemy też nadużywać ich gościnności, wiec najczęściej to ogarniamy jakąś kwaterę z Interhome, bo tak jest najtaniej, zwłaszcza jak się jakieś last minute trafi. Raz wzięliśmy na taką objazdówkę namiot, ale to mnie bardziej umęczyło to pakowanie, rozkładanie i składanie wieczne namiotu i skorki niż sprawiło mi radości ;) a jeszcze przypomniało mi sie, ze fajną opcją jest zabranie w drogę takiej małej butli turystycznej do gotowania, wbrew pozorom nie wszędzie sie dostanie wrzątek ;)
  • Wszystko zależy od odległości jaką musimy pokonać. Ja ze swojej strony obowiązkowo jadę na przegląd do warsztatu. Jeśli problem z autem pojawia się w trasie, sprawdzam na https://autowraki.pl listę najbliższych serwisów i tam się udaję. Fajna sprawa :)
  • My często jeździmy na spontanie, bo urlop u nas bywa loterią. Na przykład w tym roku mieliśmy juz chechać w czerwcu, ale w pracy coś się sypnęło i teraz jest opcja niby na połowę sierpnia. Ale jak sie ma sprawdzoną baze wypadową i wiele kierunków do wyboru, to nie ma opcji, żeby nie znaleźć czegoś nawet na osatnią chwilę. Hiszpania, Włochy, Chorwacja, nawet Polska. Zalęży co kto lubi.
  • My też lubimy wakacje z samochodem, polecam przed podróżą za granicę sprawdzić, jakie mają ograniczenia na drogach. My tego nie zrobiliśmy, a okazało się, że na polskich autostradach można nieco więcej niż na włoskich, a czasem to robi wielką różnicę
  • Jazda samochodem na wakacje jest przede wszystkim wygodna, nie jesteśmy zależni od żadnych pociągów, autobusów itd. My w zeszłym roku na przykład wybraliśmy się samochodem właśnie do ośrodka Debrzyno na Kaszubach http://debrzyno.com.pl/
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj trzeci znak kodu 6Qamg