MenStream.pl Forum Rozrywka Książki Książka plus film
FORUM
Książki

Książka plus film

• 25.09.14, 21:43:53

~daga ładna

Zbieram ciekawe tytuły - tylko nie jakieś romansidła!
    -Po mocnym aniołem
    - Tolkien
    -Miasto44
    ??
  • Silverman 26.09.14, 21:21:55

Silverman

Saga Millenium.

A jak ci sie podobały miasto 44 i pod mocnym aniołem?
    Dobre powieści ttak ogólnie, choć niektórzy twierdzą, że przegadane, to dla mnie taka - wnikliwa, powinna być literatura.. To film potrzebuje skrótów nie pismo.
  • Pod mocnym aniołem bardzo mi się podobało. Dobrze napisana i właśnie mocna. Powieść Miasto 44 też jest mocna. Naprawdę "potrząsa" człowiekiem jak się ją czyta.
  • 28.09.14, 02:58:16

~Andzia_k

Silverman napisał(a):

Saga Millenium.

A jak ci sie podobały miasto 44 i pod mocnym aniołem?
    Dobre powieści ttak ogólnie, choć niektórzy twierdzą, że przegadane, to dla mnie taka - wnikliwa, powinna być literatura.. To film potrzebuje skrótów nie pismo.

Czytałam książkę Marcina Mastalerza i oglądałam film Komasy. I każde z nich ma swoje zalety. Książka daje czas na refleksje, można uruchomić wyobraźnie itp. Film poraża autentyzmem, tempem akcji, efektami. To taka opowieść, która na długo zostaje w głowie. Człowiek się potem zastanawia nad tym co widział i czytał.
  • 29.09.14, 01:06:11

~AlicjaSaska

Szczerze? Bardziej podobała mi się książka Miasto 44. Mogłam wniknąć w świadomość bohaterów i wczuć się. Mastalerz bardzo ładnie prowadził Czytelnika przez kolejne strony. Jestem zaskoczona, że ze scenariusza można stworzyć tak dobrą książkę. I nie jest to romansidło - dookoła krew i strach, wola walki i o zachowanie życia. Tyle skrajnych emocji w tej książce, że nie można wobec niej być obojętnym. Polecam jako lekturę obowiązkową, szczególnie, że teraz tak głośno o samym filmie.
  • 1.10.14, 23:36:00

~Najfajniejsza

Też czytałam. Jestem ciekawa jak wygląda w ogóle taki filmowy scenariusz. Czy tam jest aż tyle informacji? Myślałam, że to wygląda jak dramat, że głównie dialogi. Powieść i film są zaskakująco spójne. Mastalerz ma ciekawy sposób opowiadania, nie tylko opisuje akcję, ale też nadobniejszy szczegół otoczenia. Bardzo lubię sposób w jaki pisze.
  • 2.10.14, 02:11:42

~Agentka003

Wiesz co nie wiem jak wygląda filmowy scenariusz,ale tzreba przyznać, że powieść fantastycznie napisana. Moje serce Mastalerz zdobył znajomością kobiecej psychiki. Biedronka jest bardzo wiarygodna i doskonale rozumiem jej sposób myślenia. W ogóle uważam, że to jedna z ciekawszych książek jakie ostatnio powstały w Polsce.
  • Czytałam Sagę Millenium, ale jak mam być szczera to trochę za bardzo mi się dłużyła. Pierwszy tom rewelacyjny, ostatni trzeci już myślałam, że nigdy się nie skończy ;-) "Pod mocnym aniołem" - całkiem nie mój klimat, nie rozumiem fenomenu tej powieści dla mnie to bełkot pijacki bez walorów literackich. "Miasto 44" w tym zestawieniu to perełka! Bardzo dobrze napisana, po prostu wciąga od pierwszej strony. Mastalerz idealnie buduje napięcie. Bardzo szczegółowa ciekawa narracja i naprawdę poruszająca dla każdego Polaka historia.
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj pierwszy znak kodu 2cBCa