MenStream.pl Forum Rozrywka Ludzie Andrzej Ziemiański o najnowszej książce: Klnę potwornie, żeby być autentycznym
FORUM
Ludzie

Andrzej Ziemiański o najnowszej książce: Klnę potwornie, żeby być autentycznym

Zobacz komentowany artykuł
 • 11.04.12, 10:07:00

  ~Lietratka

  Zdecydowanie Ziemiański to pisarz zaszufladkowany, zresztą podobnie jak Spakowski. Ich pisarstwo ocenia się jedynie przez pryzmat Achai i Wiedźmina. Szkoda bo to nieźli pisarze, którzy na swoim koncie mają znacznie ciekawsze pozycje.
 • chyba o Sapkowskiego ci chodziło a nie Spakowskiego , a co do wypowedzi autora - no cóż, każdy ma swoją receptę
 • Poprzednei cześci "Ahai" Były genialne!! musze mieć czwarty tom!!
 • 12.04.12, 09:54:08

  ~Karambat

  Uwielbiam Achaję to świetna saga, ale ostatnio czytałem wrocławskie książki Ziemiańskiego i się rozkoszowałem każdą stroną. Rewelacja, teraz upoluję Pomnik Cesarzowej Achai.
 • 12.04.12, 15:01:28

  ~Kontrabanda

  "Ucieczka z Festung Breslau" to moja ulubiona książka Ziemiańskiego. Świetny kryminał, genialne dialogi i atmosfera oblężonej twierdzy, wojennego Wrocławia.
 • Uwielbiam!! Kocham!! Książki Pana Ziemiańskiego!!! Zarówno jego literaturę cenię, jak i jego samego. Za to, że należy do ludzi skromnych! Za to, że nie uważa siebie za Bóg wie kogo! Takich ludzi się ceni! I nigdy nie mogę trafić na dzień, by Pan Ziemiański przyjechał do Warszawy na spotkanie autorskie ze swymi czytelnikami:
 • Mam nadzieję, że za granicami szybko się poznają na naszych autorach fantastyki. Sapkowski już ma sporo fanów, teraz czas na Ziemniańskiego, by pokazał jak się pisze wciągające książki. Filmu o Achai nie chciałbym oglądać bo zgadzam się autorem - nasi zrobiliby go na skróty, po najniższej linii oporu i małymi kosztami, a to byłoby nożem w serce tej powieści. Co do gry to co innego. CD Projekt pokazał,że potrafimy zrobić coś niezwykłego, coś co się sprzedaje. Czekam więc na ruch chłopaków z CD i Bagińskiego w kierunku animowanej Achai!!
 • 17.04.12, 13:09:17

  ~Kaspirowski

  Fantastyka w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków, już nie jest obciachem pisać sci-fi czy fantasy. Całe szczęście bo w tym gatunku drzemie to coś czego brakuje większości współczesnych książek - niesamowitości, zaskoczenia i odniesień do rzeczywistości. Świetnie, że Ziemiański, Dukaj, Ziemkiewicz, Sapkowski czy Brzezińska wciąż mocno trzymają się na rynku wydawniczym.

  PS. Zazdroszczę spotkania z mistrzem :)
 • "Miecz Orientu" to b. dobra książka, ale trudna. Dla dorosłych :-) I to nie ze względu na to o czym wszyscy pomyśleli, ale na wnikliwy opis pewnego rodzaju zamkniętej społeczności, który można zrozumieć dopiero po znalezieniu się w podobnej sytuacji, co na ogół dzieje się po prostu w pracy (i to nie w każdej), lub w nowej rodzinie działającej według swoich rutynowych zwyczajów.

  Ja w ogóle nie odbieram książek Ziemiańskiego jako pełnych przekleństw - IMHO to slogan reklamowy, mający odwrócić uwagę od głębokich treści :-)

  Ekranizacja Achai - trudna sprawa, głównie ze względu na sceny wielopostaciowe (tło głównych wydarzeń). Chociaż o tyle może być lepiej niż z Wiedźminem, że nie potrzeba efektów specjalnych w rodzaju smoka czy innych czarów. Technikami tradycyjnymi, grą aktorską i montażem uwzględniającym timing powinno dać się większość wyciągnąć. Tylko czy dziś jeszcze ktoś się umie tym posłużyć?
 • 3.05.16, 21:40:20

  ~MarcinW.

  2.5 minuty na czytniku...? Achaję czytałem bez przerwy, z wyjątkiem wyjść do pracy i spania w nocy, ale to drugie w skróconym limicie czasowym :)
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj drugi znak kodu vVnqj