MenStream.pl Forum Męski świat Podróże Zaatakował Polskę. Później tonął trzy razy. Schleswig-Holstein leży w kraterze po meteorycie i wciąż straszy
FORUM
Podróże

Zaatakował Polskę. Później tonął trzy razy. Schleswig-Holstein leży w kraterze po meteorycie i wciąż straszy

Zobacz komentowany artykuł
  • posiadam pamietnik niemieckiego zolnierza sluzacego na tym statku mysle ze informacje zawarte w pamietniku wiele nieznanej prawdy by ujawnily opisany jest miedzy innymi dzien napasci na polske pamietnik wystawilem do sprzedazy na olx ale nie mam pojecia ile moze byc warty i tylko po czesci jest wytlumaczony bo jest pisany w jezyku niemieckim
  • 20.10.16, 12:31:52

~Sraphinus75

Okręt służący jako cel cwiczebny, posiadał załadowane magazyny amunicyjne, niemiecka amunicją, która aktualnie leży porozrzucana wokół wraku?? Coś dramatyzmu staracie się dodac Panowie Odkrywcy ;) :)
  • 28.06, 15:09:05

~Fan Szlezwiga

Lubię Szlezwiga z powodu jego nazwy. jako szkrab ze Szkoły Podstawowej jedyny w całej klasie od razu wymawiałem jego imię poprawnie; dziś jestem autorem sporego materiału o służbie Szlezwiga w latach 1908-39. Wszak nie od razu świat podpalił; jestem pewien, że ten stary pancernik, gdyby jakimś cudem wiedział, po co przybywa do FHS Danzig, czyli Wolnego Miasta Gdańska - to byłby utopił całą tę ich Marine-Sturmkompanie!
  • 28.06, 15:16:59

~I myself

Jako urodzony JUŻ PO - przypominam: minęło prawie osiem dekad od tamtych wydarzeń i pora zmienić do nich podejście. Hołubienie niechęci lub nienawiści do obecnych Niemców za zaszłości, za które oni nie są już odpowiedzialni, to co najmniej ciężki błąd. Dziś stary "Szlezwig" to po prostu dziesiąty okręt typu "Braunschweig" i ostatni tzw. pre-drednot, zbudowany dla Kaiserliche Marine. Pod znakami Bundesmarine i obecnej marynarki Zjednoczonych Niemiec znalazły się po wojnie dwa kolejne "Szlezwigi", a ten najnowszy przybył nawet kiedyś z kurtuazyjną wizytą do Gdyni. To była klasa i warto to docenić, a nie jedynie i bez końca wypominać innym różne rzeczy. Ja wiem, tak jest lżej, ale warto byłoby uderzyć się pięścią i we własne piersi... przyjęcie tamtego "Szlezwiga" powinno być inne. A teraz jesteśmy po TEJ SAMEJ stronie i służymy tej samej sprawie, której na imię Europa.
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu Ybrum