MenStream.pl Forum Męski świat Kobiety Wątpliwości w związku
FORUM
Kobiety

Wątpliwości w związku

 • Od kilku tygodni jestem w związku z dziewczyną. Dogadujemy się bardzo dobrze - potrafimy dojść do porozumienia, w przypadku braku zgody szukamy kompromisów i unikamy kłótni . Mieszkamy daleko od siebie, dlatego nie ma okazji zbyt często się spotykać, ale gdy już do tego dochodzi, to udaje nam się spędzić miłe chwile. Jednak są kwestie, co do których mam wątpliwości.

  Po pierwsze, ona ma spore grono przyjaciół, na których bardzo jej zależy. Jeden z nich nie akceptuje naszego związku i ostatnio na imprezie, gdzie był też on, unikała kontaktu fizycznego ze mną, bo ,,nie chciała go drażnić''. Tłumaczyłem jej, że to bez sensu, ponieważ co to za przyjaciel, który narzuca jej sposób postępowania. Ona na to, że ich 13 lat znajomości nie może przekreślić, nie będzie między nami dwoma wybierać i nie chce go ranić w ten sposób (choć w tym samym momencie przecież rani mnie). Warto dodać, że ten jej ,,przyjaciel'' dawno temu ją podrywał. Gdy zasugerowałem, że może jest on zazdrosny i podoba mu się, ona nic nie odpowiedziała. Po imprezie wszystko było po staremu i spędziliśmy we dwoje dużo czasu.

  Po drugie, dziewczyna trenuje sporty walki ze znaczącymi sukcesami i jest bardzo pewna siebie. To w wielu sytuacjach zaleta (w sytuacjach stresu itd), ale nie zawsze. Zastanawia mnie np. jej podejście do alkoholu. Na jednej z imprez we 3 osoby wypiliśmy 0,7 l wódki, z tym że jedynie po niej nie było tego praktycznie w ogóle widać. Wiem, że jak już pije, to podczas zabaw i spotkań, ale nie jest to dla niej przymus, nie jest uzależniona. Jednak wiem, że dość często jej się to zdarza, że pije ze znajomymi. Kiedyś podobno nawet robili tzw. ,,test alkoholika'' - przez 5 miesięcy (!) codziennie coś pili - podobno na nią to nie wpłynęło wcale. Co więcej w przeszłości zdarzało jej się jechać po alkoholu. Mówiła, że choć piła wtedy, to nie czuła się źle - widziała dobrze i reagowała normalnie. Może i ma mocną głowę, a jako sportowiec także silną wolę, ale przecież wpływu alkoholu na wątrobę, żołądek itd nie da się uniknąć, a za jazdę z promilami można dostać bez zawiasów.

  O obu problemach z nią rozmawiałem. Powiedziała, że będziemy się częściej kontaktować (żeby nie było, że przyjaciół stawia wyżej niż mnie), a o tym alkoholu i w ogóle o ryzykownym zachowaniu na co dzień, po długim moim wywodzie, powiedziała, że spróbuje, choć raczej nie była w 100% przekonana - twierdzi, że zawsze może się coś stać, a gdyby nie ryzyko, to nie odniosłaby tylu sukcesów w sporcie (no ale sport to nie życie codzienne).

  Jeśli chodzi o uczucia do mnie to faktycznie zachowujemy się oboje jak para, choć ona nie jest zbyt wylewna - rzadko słyszę od niej coś miłego, albo że jej zależy na naszym związku etc.

  Rozmawiałem z nią bardzo niedawno i czekam na razie na efekty. Czy uważacie jednak, że moje wątpliwości są słuszne ? Co byście zrobili na moim miejscu ?
 • 6.02, 14:17:11

  ~Krzysztof548

  Myślę, że czuje cos do tego przyjaciela, bo takie zachowanie nie jest normalne. Rzeczywiście rani Ciebie, nie okazując Ci uczuć w jego obecności. Co z tego, że ma byc urażony. To w końcu przyjaciel, czy cos więcej. Postaw sprawę jasno. Może ona cie nie kocha, a czuje coś do tamtego niby przyjaciela. Jeżeli nadal będzie unikała tematu zawsze możesz podejść ją i zatrudnić detektywa. Teraz to nie jest wcale takie drogie. Małe śledztwo, trochę dyskrecji, a będziesz wiedział na czym stoisz. Sam wynajmowałem kiedyś agencję mb detektywi. Miałem podobny problem z laską. I wiesz co? Opłaciło się, bo wiedziałam, żeby się juz nią nie interesować. To co wtedy okryli zostawię juz dla siebie :)
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj drugi znak kodu zgGyd