MenStream.pl Forum Męski świat Lotnictwo Raport wstepny ze zderzenia
FORUM
Lotnictwo

Raport wstepny ze zderzenia

• 13.10.15, 15:26:32

~seiller123@gm

Na ponizszej stronie pojawił się raport z wypadku koło Włoszczowej

Raport wstępny PKBWL dot. wypadku dwóch motoparalotni w okolicy miejscowości Włoszczowa

http://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/raport-wstepny-pkbwl-dot-wypadku-dwoch-motoparalotni-w-okolicy-miejscowosci-wlo

Ostrożności !

Maciej
    Elbląska Grupa Paralotniowa
  • 13.10.15, 17:21:00

~CzarnyPPG

koło Włoszczowy*

http://www.tlw.info.pl/aktualnosci/reportaze1/item/78-do-wloszczowy-czy-wloszczowej.html
  • 13.10.15, 17:35:44

~CzarnyPPG

W dniu wtorek, 13 października 2015 15:26:43 UTC+2 użytkownik seill...@gmail.com napisał:
    > Na ponizszej stronie pojawił się raport z wypadku koło Włoszczowej
    >
    > Raport wstępny PKBWL dot. wypadku dwóch motoparalotni w okolicy miejscowości Włoszczowa
    >
    >
    > http://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/raport-wstepny-pkbwl-dot-wypadku-dwoch-motoparalotni-w-okolicy-miejscowosci-wlo
    >
    >
    > Ostrożności !
    >
    > Maciej
    > Elbląska Grupa Paralotniowa

Tragedia... to były sekundy i nieświadomość.. [*]
  • 13.10.15, 18:25:27

~memoriomaderd

Blue Sky...
    (*)
    Wojtek Pierzynski
  • 13.10.15, 18:37:13

~statler477@gm

W dniu wtorek, 13 października 2015 15:26:43 UTC+2 użytkownik seill...@gmail.com napisał:
    > Na ponizszej stronie pojawił się raport z wypadku koło Włoszczowej
    >
    > Raport wstępny PKBWL dot. wypadku dwóch motoparalotni w okolicy miejscowości Włoszczowa
    >
    >
    > http://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilota/raport-wstepny-pkbwl-dot-wypadku-dwoch-motoparalotni-w-okolicy-miejscowosci-wlo

A dlaczego nikt sie pod tym nie podpisał?

Statler
  • W dniu wtorek, 13 października 2015 18:37:15 UTC+2 użytkownik statl...@gmail.com napisał:

> A dlaczego nikt sie pod tym nie podpisał?
    >
    > Statler

Przyganiał kocioł garnkowi...
  • 13.10.15, 19:58:33

~paralotniarzp

Raport wstępny: pilot A i pilot B . Przepraszam jeśli się mylę ale wydaje mi się , że zaraz po wypadku oglądałem truck pilota B a nie A . Proszę o weryfikację i wyrozumiałość jeśli się mylę. Blue sky.(*)
  • 13.10.15, 20:07:37

~marcin55

W dniu wtorek, 13 października 2015 19:58:36 UTC+2 użytkownik paralot...@gmail.com napisał:
    > Raport wstępny: pilot A i pilot B . Przepraszam jeśli się mylę ale wydaje mi się , że zaraz po wypadku oglądałem truck pilota B a nie A . Proszę o weryfikację i wyrozumiałość jeśli się mylę. Blue sky.(*)

Pilot opisywany w raporcie jako "pilot B" nie miał live tracka, w raporcie jest to napisane.
  • 13.10.15, 20:54:57

~statler477@gm

W dniu wtorek, 13 października 2015 19:24:58 UTC+2 użytkownik TS napisał:
    > W dniu wtorek, 13 października 2015 18:37:15 UTC+2 użytkownik statl...@gmail.com napisał:
    >
    > > A dlaczego nikt sie pod tym nie podpisał?
    > >
    > > Statler
    >
    > ____________________________
    >
    > Przyganiał kocioł garnkowi...

Grupa, to Grupa a jakieś tam stanowisko PKBWL( nawet nie oficjalne powinno być podpisane) stanowi jakiś rodzaj wyjaśnienia i powinno być tak podane, żeby ludzie traktowali to poważnie;)

Statler
  • 13.10.15, 21:17:57

~alarmnet2000@

Co do przyczyn katastrofy nie było raczej wątpliwości od samego początku. Jest oczywiście wszystkim przykro że odeszło z naszego grona dwoje świetnych pilotów. Ja zwróciłem szczególną uwagę jak duże niebezpieczeństwo niesie zła konstrukcja trajki Szczerze powiem że dopiero ten raport uświadomił mi rzecz tak banalną.W czasie draki można ulec wszelkim rotacją i nie koniecznie spadać dupą w dół. Co za tym idzie paczka może zaczepić się o wszelkie wystające punkty konstrukcyjne. Zastanawiam się czy nie można by było zastosować ramie na zawiasie. Do ramienia np z włókna szklanego podczepić Vtaśmę . Po wyrzuceniu paszki zawsze lądowała by poza obrąb kosza.

Pozdrawiam Rafał
ODPOWIEDZ
Wątek pochodzi z grup dyskusyjnych. Odpowiedzi mogą pisać jedynie użytkownicy zalogowani.
Zaloguj się / Zarejestruj się