MenStream.pl Forum Męski świat Lotnictwo Federacja sie powieksza!
FORUM
Lotnictwo

Federacja sie powieksza!

• 20.02.13, 23:46:19

~Tomasz_Poznań

W dniu środa, 20 lutego 2013 13:49:00 UTC+1 użytkownik PawelPoznan napisał:

>
    >
    > Ja w ogóle nie uważam żeby były konieczne jakieś radykalne zmiany.

Pawel, to co uwazaja pojedynczy paralotniarze, a nawet to czego chca i pragna nie ma i nie bedzie mialo najmniejszego znaczenia dla naszych wladz. Kompleksowe zmiany dotyczace regulacji prawnych dla lotnictwa "lekkiego i sportowego" ruszaja juz lada dzien. Poczawszy od zasad i przepisow produkcji, dopuszczenia sprzetu, przepisow wykonywania lotow az po szkolenia i najwazniejsze - nadzor nad nasza dziedzina lotnictwa. Partnerami dla wladz (ULC-u, ktory konsultuje i opiniuje projekty)sa TYLKO organizacje. Federacja jako jedna z trzech paralotniowych organizacji juz zajela sie dzialaniami, ktore bedzie wykonywac w imieniu i dla naszego srodowiska. Stowarzyszenia, ktore przystapily do Federacji daja te legitymacje, bo maja doskonala swiadomosc tego, ze tylko tak beda mogly miec wplyw na bieg wydarzen.
    Oczywiscie wiekszosc ja Ty woli:
    > Wolę stać z boku i nie wyrzucać sobie po fakcie że przyczyniłem się do
    czegoś czego musiałbym się wstydzić.

To bardzo wygodna postawa, zawsze mozna sie podczepic pod jakies zorganizowane miejsce do latania i skorzystac z tego, co inni swoja spoleczna praca wywalczyli i utrzymuja. Do tego sumienie czyste i wstydu nie ma.
    A tu juz za tydzien trzeba znalezc ludzi do dzialania i deklarowac stala wspolprace z ULC, w komisjach, ktore zajma sie technika, przepisami i szkoleniem. Potrzeba ludzi znajacych sie na prawie, instruktorow (ale oni juz maja swoje stowarzyszenie, dzialajace w ich interesie) i zapewne przedstawicieli producentow, czy mechanikow sprzetu. I do tego jeszcze "zunifikowac glos" w ramach danej specjalnosci, bo ULC jak wynika z ich wypowiedzi, nie ma czasu na takie drobiazgi jak zroznicowanie pogladow srodowiska. Wielu nadal twierdzi, ze Federacja to zupelnie niepotrzebne fanaberie, bo przeciez jedna organizacja sie tym zajmie albo nie zajmie, a Twoje "aspiracje są przyziemne, dla mnie najważniejsze dziś to móc
    polatać, bawić się lataniem, bez zbędnej biurokracji.."
    i "Teraz co 5 lat wysyłam papierki do stolycy dostaję z powrotem i luzik."
    Tylko pamietaj swiat nie stoi w miejscu, o wlasne prawa trzeba dbac i nie wystarcza do tego same aspiracje. Ludzie z "terenu", ktorzy swietnie organizuja sobie warunki do latania lokalnie, zdaja sobie sprawe, ze tylko oni maja prawo je organizowac dla siebie i nikt inny im lepiej tego nie zrobi.

Piszesz dalej w kontekscie Federacji, ze:

> napiszę że o żadnych obciążeniach na dziś nie ma mowy, działamy dla
    >
    > dobra środowiska.
    >
    > Jutro może jakieś drobne koszty na papier itp. będą,
    >
    > pojutrze jak już zmonopolizujemy środowisko drobna składka
    >
    > a za tydzień obowiązek KWT i KTP u wskazanych przez PFP szkołach i
    >
    > instruktorach, co rok. (oczywiście odpłatnie) :-)

Jestes widze doskonale "zorientowany" w celach Federacji, tylko ja widze, ze niewielu paralotniarzy wie co to jest KTP i KWT i monopol srodowiska. Jezeli wiekszosc bedzie nadal prezentowac taki podejscie do sprawy jak Ty, to zapewne niedlugo sie dowiedza.
    Ty juz masz alternatywe:
    "Jeśli w imię dobra środowiska ktoś mi to zechce odebrać w naszym pięknym
    kraju, to trudno nic na to nie poradzę, ale na pewno znajdę rozwiązanie
    które umożliwi mi latanie do puki zdrowie pozwoli, choćby na podstawie
    uprawnień zrobionych poza RP, o które wcale nie tak trudno jak niektórzy
    próbują tu wmawiać innym i nie tak drogo."

Ja jednak wole latac rowniez w naszym kraju i uwazam, ze poradzimy sobie z tym aby bylo tak jak jest, moze nawet lepiej. Coraz wiecej z nas uswiadamia sobie, ze zyje w cywilizowanym kraju i pomimo, ze system zostawil niezatarte slady w organizmie spolecznym, to moga miec jednak na NASZE sprawy wplyw. Latam prawie trzydziesci lat i nie mam czasu ani ochoty na to, aby ktos mi ukladal sprawy z tym zwiazane. Tak jak na swoim podworku, wole sprawy wziac w "swoje" rece i sam sobie poukladac co bedzie mozliwe. Oczywiscie dni obecnego Zarzadu Federacji sa policzone, jednak widzac rozwoj sfederowanych organizacji i dzialalnosc stowarzyszen na lokalnym terenie wierze, ze ta idea bedzie sie rozwijac.
    Umacniaja mnie w tej wierze reakcje na slowo Federacja i to zarowno pozytywne jak i te negatywne :). Wiedzialem, ze zmiany nastapia i konsolidacja bedzie wskazana, co juz niegdys pisalem. Jednak nie myslalem, ze zacznie sie to juz za mojej kadencji :)

>
    > dzisiaj znaleźć kogoś co chce coś zrobić bezinteresownie to ze świeczką
    >
    > nie znajdziesz, a co dopiero w momencie kiedy może zarobić...

Nie wiem, gdzie Ty sie Pawel obracasz, ale mnie do dzialania zmotywowali koledzy ze stowarzyszen do ktorych naleze, dzialajacy zupelnie bezinteresownie (no dobra w koncu robia to dla latania :) i glupio mi bylo, gdy poprosili mnie o pomoc, a ja nie mialem za bardzo ani mozliwosci, ani czasu i do tego jeszcze, jak to zwykle, kilka przeciwnoci zyciowych sie zbieglo naraz w rodzinie, robocie i najgorsze przerwa w lataniu :)

Pozdrawiam
    Tomek
  • 21.02.13, 00:38:41

~Tomasz_Poznań

W dniu środa, 20 lutego 2013 23:05:14 UTC+1 użytkownik voice napisał:

> > Putin. Tak na serio to chyba logiczne jest, ze finansuja je podmioty, ktore je tworza.
    >
    >
    >
    > Bardzo dziekuje. Co prawda odbiega to co piszesz od informacji jakie ja
    >
    > posiadam ale mniejsza z tym. Mozesz napisac w jakiej wysokosci finansuja
    >
    > federacje podmioty jakie ja tworza ? Jakie to sďż˝ dla podmiotow
    >
    > obciazenia powiedzmy rocznie i jak platne ?

Czesc Ireneusz
    Troche ciekawia mnie te Twoje informacje o finansowaniu Federacji, ktore posiadasz :) ale zapewne nie podzielisz sie nimi z nami :)
    Jest tak jak pisze Adam, ze obecnie finansowanie dzialalnosci federacji opiera sie na organizacjach, ktore je tworza, bo sama federacja nie prowadzi dzialalnosci gospodarczej, jak rowniez federacja nie zabiegala jeszcze o inne zrodla finansowania.
    Co do obciazen i bilansow rocznych, to jeszcze musisz poczekac. Na walnym zostanie przedstawiony bilans i wklad poszczegolnych stowarzyszen. Na razie ten bilans, to wklad spoleczny dzialaczy (zarzadu) Federacji, wklad spoleczny dzialaczy stowarzyszen i moze wsparcie delegatow przez stowarzyszenia, jezeli uchwaly poszczegolnych walnych im na to pozwalaja.
    Tak, ze cudow na razie nima :)

>
    > >> Chcialbym tez wiedziec na jakie obciazenia finansowe sie zgadzam
    >
    > >>
    >
    > >> glosujac za wstapieniem do PFP, bo w to ze cos dostane "za darmo" to nie
    >
    > >>
    >
    > >> uwierze...

No przeciez nikt juz dzis nie obiecuje, ze cos mozna dostac za darmo. Za darmo to bylo podobno w poprzednim systemie, teraz tylko mozemy to splacac.
    Wiec dzis aby cos dostac trzeba cos dac w zamian, bo nawet za darmowe obiady w obecnym systemie ktos musi zaplacic.
    Mozesz wierzyc lub nie, ale jak napisalem obciazen finansowych dla czlonkow Federacji nie ma. Zreszta spytaj poszczegolne stowarzyszenia, to Ci powiedza.

> Chcialbym dostac pelna konkretna informacje na temat finansowania
    >
    > federacji (stwierdzenie ze "ustalimy potem" jest dla mnie nazwijmy to
    >
    > delikatnie - smieszne) oraz informacje czym konkretnym w ciagu
    >
    > najblizszego czasu rzeczona federacja ma sie zajac wykorzystujac moj
    >
    > glos i finansowanie.

Isiu, jesli zalezy Ci na tym finansowaniu Federacji, to na walnym mozesz podac swoje propozycje i o tym podyskutowac, tylko niech Twoja organizacja wypelni deklaracje przystapienia do PFP jeszcze przed walnym.

> Ciekawym jest ze od 2 lat nikt na te pytania nie potrafi konkretnie
    >
    > odpowiedziec (stwierdzenie "bedziemy walczyc dla dobra ogolu" to frazes
    >
    > a nie konkret).

My konkretnie dzialamy dla dobra ogolu organizacji zrzeszonych, bo to one decyduja o kierunku i dzialalnosci PFP, jak wiesz nie jest to jeszcze ogol organizacji, a wszystkie organizacje nie jest to ogol paralotniarzy, bo zawsze ktos bedzie chcial postac z boku i popatrzyc sobie tylko, aby potem nie wstydzic sie swoich dzialan. Teraz niektorzy tacy dosyc wstydliwi sa :), chociaz spoleczenstwo coraz bardziej "nowoczesne" i wstyd to jakis anachronizm.

Pozdrawiam
    Tomek
  • 21.02.13, 00:47:37

~Tomasz_Poznań

W dniu środa, 20 lutego 2013 23:30:38 UTC+1 użytkownik voice napisał:

> Moja wypowiedz Rafi ma jedynie na celu uzyskanie informacji o tym kto,
    >
    > w jakiej wysoko�ci i w jakim trybie bedzie finansowal (lub juz
    >
    > finansuje) federacje.
    >
    > Mogles mi odpowiedziec KONKRETNIE na to pytanie ale jak widze wolales
    >
    > odwolac sie do bzdetow o eskalacji konfliktow i tym podobnych pierdul.
    >
    > Oczywiscie odpowiedzi rzeczowej i konkretnej nie dostalem.

Ireneusz dajze spokoj Rafiemu :), bo doskonale wiesz, ze Rafi Ci takiej KONKRETNEJ odpowiedzi udzielic nie moze, bo napisal, ze do zadnej organizacji w Federacji, ani w zadnej innej paralotniowej nie nalezy. Ty to jestes jednak mistrz retorycznych pytan :). Zapewne wiesz, gdzie taka odpowiedz mozesz uzyskac :), bo jakies tam tajne informacje masz, co sugerujesz w innym poscie :)

Pozdrawiam
    Tomek
  • 21.02.13, 01:03:43

~Tomasz_Poznań

W dniu środa, 20 lutego 2013 15:36:50 UTC+1 użytkownik Mariusz N napisał:
    > Witam,
    >
    >
    >
    > Gratuluję rozwoju.
    >
    >
    >
    > Korzystając z okazji zapytam się czy zostały podjęte jakieś działania
    >
    > celem udzielenia odpowiedzi na pytanie zadane przez PSP w dniu 18.09.2012
    >
    > roku?

Czesc Mariusz

Dzieki za gratulacje :)
    Rozmawialismy niedawno, kontakty masz, nie musimy sie juz kontaktowac przez grupe. Odpowiedzi udzielilismy po otrzymaniu Twego postu (tekst ponizej).
    Na walnym, ktore ma delegacje do zmian statutowych na pewno pojawia sie propozycje zmian, ktore beda glosowane przez czlonkow i nowy zarzad z pewnoscia poinformuje PSP o uchwalonych zmianach.

Pozdrawiam
    Tomek

"Witam

W imieniu Zarządu PFP dziękuję za wyrażenie oficjalnego stanowiska PSP w sprawie inicjatywy utworzenia federacji.
    Statut federacji jest obecnie "ramowy" i będzie zapewne podlegał modyfikacjom, gdyż nie tylko PSP zgłasza uwagi co do zapisów obecnego statutu. Mam nadzieję, że rozwój i działalność federacji pozwoli w przyszłości utworzyć szeroką platformę do reprezentowania interesów środowiska paralotniowego, w której nie zabraknie również największego polskiego stowarzyszenia.
    Myślę, że uda się nam dopracować takie metody organizacji i współpracy, które będą mogły być zaakceptowane również przez PSP. Osobiście dostrzegam wiodącą rolę PSP w organizowaniu sportu paralotniowego w skali krajowej i międzynarodowej i w tej dziedzinie chyba nie ma na razie pretendenta. Wasze działania na rzecz sportu w ramach federacji mogłyby zyskać większą rangę a jednocześnie mielibyście możliwość usłyszeć "głos" środowiska nie tylko z listy dyskusyjnej. Jako Federacja jesteśmy otwarci na każdą organizację i nie kreujemy atmosfery podejrzliwości wobec żadnej organizacji. Uważamy, ze każda może znaleźć miejsce w federacji a spory i uzgadnianie stanowisk rozwiązywać na płaszczyźnie działalności organizacyjnej. Obecne prace na rzecz federacji były inicjowane przez trzy stowarzyszenia założycielskie i cała działalności opiera się na pracy społecznej. Jako Zarząd nie pobieramy i nie zamierzamy pobierać żadnych wynagrodzeń.

Pozdrawiam
    Tomasz Poznański"
  • W dniu 21.02.2013 00:38, Tomasz Poznański pisze:

> Mozesz wierzyc lub nie, ale jak napisalem obciazen finansowych dla czlonkow Federacji nie ma. Zreszta spytaj poszczegolne stowarzyszenia, to Ci powiedza.
    >

To juz jakis konkret. Zatem rozumiem ze Federacja jest jedna z niewielu
    (jesli nie jedyna) organizacja ktorej koszty utrzymania i prowadzenia
    wynosza dla jej sygnotariuszy 0 (slownie:zero) zlotych. Niezle,
    przyjaolem do wiadomosci

Ale wiem z doswiadczenia ze polaczenia telefoniczne, papier, tonery,
    bilety, paliwo kosztuje i ktos za to placi. Zatem skoro nie placa
    stowarzyszenia to kto to oplaca i utrzymuje, Ty i Andrzej ? Ale mniejsza
    z tym, nie odpowiadaj.

> Isiu, jesli zalezy Ci na tym finansowaniu Federacji, to na walnym mozesz podac swoje propozycje i o tym podyskutowac, tylko niech Twoja organizacja wypelni deklaracje przystapienia do PFP jeszcze przed walnym.

Tomek, nie rozumiemy sie. Mi nie zalezy, ja PYTAM. Mam nadzieje ze nie
    masz nic przeciwko temu ze pytam. Ja rozumiem ze moje pytania moga byc
    wysoce niewygodne ale naprawde uwazasz ze opiniotworcza, doradcza itd.
    ogolnopolska organizacja powinna byc wspierana przez "pospolite
    ruszenie" tudziez okazjonalne sciepy finansowe ?

>
    >> Ciekawym jest ze od 2 lat nikt na te pytania nie potrafi konkretnie
    >>
    >> odpowiedziec (stwierdzenie "bedziemy walczyc dla dobra ogolu" to frazes
    >>
    >> a nie konkret).
    >
    > My konkretnie dzialamy dla dobra ogolu organizacji zrzeszonych, bo to one decyduja o kierunku i dzialalnosci PFP, jak wiesz nie jest to jeszcze ogol organizacji, a wszystkie organizacje nie jest to ogol paralotniarzy, bo zawsze ktos bedzie chcial postac z boku i popatrzyc sobie tylko, aby potem nie wstydzic sie swoich dzialan. Teraz niektorzy tacy dosyc wstydliwi sa :), chociaz spoleczenstwo coraz bardziej "nowoczesne" i wstyd to jakis anachronizm.

Tak poza konkursem - zajebiste :-))))) Tomek przeczytaj powyzszy cytat
    dokladnie zwracajac uwage na moje pytanie od slow "nie potrafi
    konkretnie odpowiedziec" i twoja odpowiedz od slow "My konkretnie".
    Petarda, prawda :-)))))

pozdrawiam
    v.
  • 21.02.13, 09:48:07

~Andrzej_Żywic

[...]

To mi trochę przypomina...

http://www.wykop.pl/ramka/62622/generator-przemowien-w-stylu-prl/

Dowolna kombinacja liniowa poszczególnych kolumn pozwoli
    zagadać towarzystwo na śmierć :)

pzdr
    AZ
  • 21.02.13, 10:33:25

~Zbigniew Gotk

W dniu czwartek, 21 lutego 2013 00:38:41 UTC+1 użytkownik Tomasz Poznański napisał:

> My konkretnie dzialamy dla dobra ogolu organizacji zrzeszonych, bo to one decyduja o kierunku i dzialalnosci PFP

Jakiś Adam? bez nazwiska odtrąbił tu sukces Federacji jednocześnie delikatnie wskazując konkretny cel jaki widzi w powiększaniu PFP, czyli okrążanie PSP. Z anonimem dyskutować nie będę, choć mnie sprowokował, ale w związku z zacytowaną na początku mojego postu deklaracją prezesa PFP mam niedosyt informacji. Oprócz niedosytu obudził się we mnie także niepokój.
    Federacja była niedawno poddana testowi i całkowicie ten test oblała. Osobom niezorientowanym już przybliżam temat. PSP poprosiło Federację o pomoc w naniesieniu na mapy lotnicze miejsc o zwiększonym zagęszczeniu ruchu paralotniarzy. Miało to służyć podniesieniu bezpieczeństwa, ponieważ ta informacja trafiała by do pilotów innych statków powietrznych korzystających z map lotniczych. Spodziewałem się, że po takiej prośbie zarząd PFP podejmie jakieś działania albo w celu zebrania i przekazania potrzebnych informacji, albo wyda oświadczenie, że na skutek głosowania członków PFP nie podejmie takich działań zostawiając sprawę do indywidualnego rozwiązania przez kluby będące zrzeszone w PFP. Zamiast tego prezes PFP posługując się argumentami podsunięntymi przez swojego kolegę, ale nie będącego w żaden sposób związanym z PFP rozpoczyna dyskusję o zasadach funkcjonowania startowisk paralotniowych. Chciałbym wiedzieć jakim prawem prezes PFP zignorował interes paralotniarzy zrzeszonych w PFP udzielając odpowiedzi która w założeniu całkowicie zignorowała prośbę. Martwi mnie to o tyle, że jeśli istnieje taki mechanizm rozwiązywania problemów w Federacji to inne problemy mogą być rozwiązane w sposób identyczny. Tu pytanie było zadane publicznie i członkowie federacji dowiedzieli się o problemie dzięki grupie dyskusyjnej, ale wyobrażam sobie, że prezes PFP dostaje pismo z zapytaniem i reaguje w ten sam sposób, nie informując członków. I nie chodzi o to, że w tym przypadku nie musiał, bo każdy czyta grupę, ale o procedury i mechanizmy demokratyczne funkcjonujące wewnątrz Federacji. Wyobrażam sobie że prezes dostaje zapytanie co Federacja sądzi o corocznych badaniach dla paralotniarzy albo o zakazie startu nożnego z powodu częstych urazów kończyn dolnych i prezes udziela pełnego poparcia takiej inicjatywie nie informując klubów, a kluby nawet nie wiedzą, że zmiana przepisów odbyła się z poparciem Federacji. Dla mnie przystępowanie do tak funkcjonującej federacji jest sprawą mocno dyskusyjną. Aby czegoś konkretnego dowiedzieć się o funkcjonowaniu PFP mam dla Federacji drugi test. Tym razem będą podpowiedzi, żeby ułatwić zaliczenie.
    Najpierw pytania:
    1. Czy PFP będzie zajmowała się sportem paralotniowym. Jeśli tak, to w jakim zakresie i czy oddeleguje do tych działań jakieś osoby. Jeśli tak, to ile osób, z jakimi uprawnieniami i z jakim budżetem.
    2. Czy PFP będzie się zajmowała sprawami prawnymi dotyczącymi paralotniarstwa: kontrolą zmian prawnych, tworzeniem nowych przepisów, współpracą z urzędami i komisjami sejmowymi. Czy oddeleguje jakieś konkretne osoby do tych działań? Jeśli tak, to ile, z jakimi uprawnieniami i z jakim budżetem.
    3. Czy PFP będzie się zajmowała sprawami związanymi z bezpieczeństwem paralotniarzy. Jeśli tak, to w jaki sposób, czy oddeleguje do tego jakieś konkretne osoby i czy zapewni im jakieś środki na działania.
    4. Czy PFP będzie się zajmowała startowiskami? Jeśli tak, to w jakim zakresie, którymi startowiskami z już istniejących, czy oddeleguje do tego jakąś konkretną osobę i czy zapewni środki na takie działania.
    5. Czy PFP będzie się zajmowała ubezpieczeniami? Jeśli tak, to w jaki sposób?
    6. Czy PFP będzie dążyła do wykreślenia paralotniarzy z personelu lotniczego w Ustawie Prawo Lotnicze.
    7. Czy jeśli PFP nie bedzie realizowała któregoś z powyższych zadań, to czy udzieli wsparcia działaniom PSP dla realizacji wymienionych powyżej zadań. Jeśli tak, to czy będzie to wsparcie finansowe, czy też poprzez oddelegowanie do prac konkretnych osób.
    8. Czy PFP będzie się zajmowała sprawami techniki paralotniowej, to znaczy sprawami certyfikacji produkcji, nadzorowania działania producentów oraz pracy serwisów paralotniowych i mechaników paralotniowych. Jeśli tak, to czy oddeleguje do tej pracy jakieś osoby, wywalczy dla nich uprawnienia i zabezpieczy środki.
    9. Czy PFP będzie zajmowało się sprawami szkoleń, programiami szkoleń, oceną pracy szkół i instruktorów. Jeśli tak, to czy będą do tego wyznaczone konkretne osoby i czy będą dla nich przewidziane siły i środki do realizacji tych zadań.
    10. Czy PFP będzie zajmowało się sprawami wydawania uprawnień paralotniowych. Jeśli tak, to które uprawnienia i w jaki sposób będą wydawanie przez PFP. Czy będą do tego oddelegowanie konkretne osoby? jakimi będą dysponować siłami i środkami?

To tylko dziesięć najważniejszych pytań. Teraz podpowiedzi.
    Podpowiedź pierwsza:
    Każdy klub będący członkiem PFP powinien przedyskutować te pytania i udzielić odpowiedzi zgodnie z opinią swoich członków. Opinie te powinny być przedstawiona zarządowi PFP i na ich podstawie PFP powinna udzielić odpowiedzi. Dla jasności jak ma się zdanie PFP w stosunku do zdania poszczególnych klubów każdy powinien mieć możliwość skonfrontowania opinii klubu z opinią PFP. Chciałbym także wiedzieć jak ma postępować klub mający inne zdanie niż to, które zostało uchwalone przez PFP. Czy będzie zobowiązany postępować zgodnie ze zdaniem swoich członków, czy będzie musiał realizować uchwałę PFP. Czy też będzie mógł zastosować prawo veta.
    Podpowiedź druga:
    PFP może zupełnie nie przejmować się odpowiadaniem na powyższe pytania. Jestem zwykłym paralotniarzem, który należy do klubu nie należącego do PFP. Czyli dla PFP jestem nikim. Podobnie jak większość pilotów czytających tą grupę.

Zbigniew Gotkiewicz
  • 21.02.13, 14:42:32

~szybkibzykacz

Zbyszku,
    uwazam, że dlatego właśnie PSP powinno przystąpić do Federacji. Wpadnijcie i zróbcie tam porządek. Nie ograniczy to w żaden sposób możliwości działania PSP jako stowarzyszenia (jak dotychczas). A w razie W to bedzie możliwość uderzenia z większym impetem.
    Co do głosowań to zgadzam się a nawet uważam za możliwy podział głosów wg udziałów. Np. pfp ma 1000 os. PSP reprezentuje 700 wiec ma 70% a pozostale podmioty 30% do podziału. Tu chodzi w szczególności o konsultacje środowiskowe a nie o przeciaganie liny.
    Tu nie ma miejsca na konkurowanie tylko na współpracę. Jak nie bedziecie mogli sie dogadać to olejecie temat i będziecie działać "indywidualnie".
    Wierze, że po was polaczy sie cala reszta.
    Co Ty na to?
  • On 21 Lut, 14:42, szybkibzykacz <szybkibzyk...@gmail.com> wrote:

> Wierze, że po was polaczy sie cala reszta.
    > Co Ty na to?

Tylko po co? Kazde z tych dwoch podmiotow ma inne cele i statuty.
  • 21.02.13, 15:45:13

~Mariusz Dziub

Jest coś takiego jak kompromis a myślący ludzie zawsze się dogadają
    chyba, że ...........
    z tego całego zamieszania znowu ktoś będzie chciał kręcić lody no to
    dalej będziemy dzielić się na mądrych i głupich i całe nasze latanie
    będzie o kant dupy potłuc przez następne dziesięciolecia

pozdrawiam
    Mecenas

On 21 Lut, 14:44, j00zef <kjo...@gmail.com> wrote:
    > On 21 Lut, 14:42, szybkibzykacz <szybkibzyk...@gmail.com> wrote:
    >
    > > Wierze, że po was polaczy sie cala reszta.
    > > Co Ty na to?
    >
    > Tylko po co? Kazde z tych dwoch podmiotow ma inne cele i statuty.
ODPOWIEDZ
Wątek pochodzi z grup dyskusyjnych. Odpowiedzi mogą pisać jedynie użytkownicy zalogowani.
Zaloguj się / Zarejestruj się