MenStream.pl Forum Męski świat O wszystkim Andrzeja Ziemiańskiego fascynują kobiety, ale im nie ufa. Dziś z modelkami stawia nagi "Pomnik Cesarzowej Achai"
FORUM
O wszystkim

Andrzeja Ziemiańskiego fascynują kobiety, ale im nie ufa. Dziś z modelkami stawia nagi "Pomnik Cesarzowej Achai"

Zobacz komentowany artykuł
  • 27.01.14, 13:39:08

~vinidion77

Przepraszam, "kultowej Achai"? Dla czytelników, którzy znają klasykę fantasy i sf jest to marna prowokacja. To że coś się dobrze sprzedaje, nie oznacza, że jest "kultowe" - raczej to świadczy o poziomie czytelników. Pierwszy tom Achai (jedyny jaki przeczytałem) jest po prostu tak żenująco słaby (w dużym skrócie - składa się z tanich zabiegów literackich i epatuje wulgarnym seksem i przemocą), że pisanie dalszych części wydawałoby się całkowicie bezzasadne i szkodliwe. A jednak... na polskim rynku takie gnioty znajdują czytelników. Pozazdrościć (szczerze) autorowi wstrzelenia się w ten rynek. Osobiście nie zamierzam jednak być fundatorem jego pasji i sesji...
  • 27.01.14, 14:07:30

~Francopilot

'kultowa"literatura.......ach ci "literaci"....jacy nowocześni i postepowi...brakuje tylko nagrody NIke
  • 27.01.14, 14:09:42

~Konseser

Dobrze znam klasykę fantasy i sci-fi, a mój poziom czytelniczy uważam za dość wysoki. Nie mniej uważam, że powieści A.Z są bardzo dobre w tym także wspomniana Achaja. To świetna rozrywka w gatunku. Pomnik Cesarzowej Achai to kolejny level. Świetny język, doskonała konstrukcja i bardzo plastyczni bohaterowie. Dziwi mnie twoja (moim zdaniem nietrafiona)krytyka. Wśród polskich autorów Ziemiański to bardzo dobry autor. A co ciekawe na tle Zachodnich pisarze wręcz wyróżniający się!

~vinidion77 napisał(a):
    Przepraszam, "kultowej Achai"? Dla czytelników, którzy znają klasykę fantasy i sf jest to marna prowokacja. To że coś się dobrze sprzedaje, nie oznacza, że jest "kultowe" - raczej to świadczy o poziomie czytelników. Pierwszy tom Achai (jedyny jaki przeczytałem) jest po prostu tak żenująco słaby (w dużym skrócie - składa się z tanich zabiegów literackich i epatuje wulgarnym seksem i przemocą), że pisanie dalszych części wydawałoby się całkowicie bezzasadne i szkodliwe. A jednak... na polskim rynku takie gnioty znajdują czytelników. Pozazdrościć (szczerze) autorowi wstrzelenia się w ten rynek. Osobiście nie zamierzam jednak być fundatorem jego pasji i sesji...

• Ocho! Znaleźli się domorośli krytycy literaccy, co to Pilcha znają może jedynie z filmu Pod mocnym aniołem, a i tak pomylą go ze Smarzowskim. Cóż ten nurt literatury zawsze miał tylu sympatyków, co i krytyków. A autorzy musieli wykazać się twardym tyłkiem, bo komu kopać zawsze się znajdzie. Ja świetnie bawię się przy książkach Ziemiańskiego, a przy tym jego koncepty świata i aluzje dają do myślenia, jeśli ktoś potrafi to czytać. A jak widać niewielu takich.

~Francopilot napisał(a):
    'kultowa"literatura.......ach ci "literaci"....jacy nowocześni i postepowi...brakuje tylko nagrody NIke

• Nie ukrywam ze moim zdaniem Ziemiański to chyba jeden z lepszych autorów książek Fantasy...Achaja podbiła moje serce i umysł!! Świetna książka poelcam!!
  • 27.01.14, 14:38:26

~vinidion77

~Konseser napisał(a):
    ... Wśród polskich autorów Ziemiański to bardzo dobry autor. A co ciekawe na tle Zachodnich pisarze wręcz wyróżniający się!

No to rzeczywiście zasługujesz na miano "konesera".
  • 27.01.14, 14:48:05

~Koneseser

A ty na krytyka. Cóż..

~vinidion77 napisał(a):
    ~Konseser napisał(a):
    ... Wśród polskich autorów Ziemiański to bardzo dobry autor. A co ciekawe na tle Zachodnich pisarze wręcz wyróżniający się!

No to rzeczywiście zasługujesz na miano "konesera".

• Książki Ziemiańskiego to przyjemność zamknięta między prologiem a epilogiem. Świetna rozrywka i przygoda z barwnymi postaciami. Uwielbiam tego autora
  • Każdy ma prawo do swoich opinii. Jak dla mnie Ziemiański to najwyższy poziom!
  • Jestem zafascynowany opowiadaniami z "Pułapki Tesli" Ziemiańskiego. Achaję czytałem lata temu, teraz chętnie powrócę do Pomnika Cesarzowej Achai. Dla mnie poziom A.Z. to mistrzostwo. Prywatnie, przebija moim zdaniem ostatnie pisarstwo Sapkowskiego
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj trzeci znak kodu iiqJh