MenStream.pl Forum Kariera Biznes czy prowadzenie firmy jest trudne?
FORUM
Biznes

czy prowadzenie firmy jest trudne?

• zamierzam rozpoczac swoja dzialanosc gospodarcza gdzie mialbym mozliwosc rozwojku zwojego pomyslu na zycie i na zarabianie i zastanawiam sie czy prowadzenie dzialanosci w polsce jest czyms trudnym czy nie?
  • stefcia33 4.12.13, 14:24:25

stefcia33

samo prowadznie firmy nie jest trudne ale trudno jest sie utrzymac potem na rynku przez to ze konkuirencja duza a panstwo wcale nie pomaga i trzbea duzo placic kasy ;/
  • Zakapior 12 4.12.13, 14:56:16

Zakapior 12

W naszym kraju na pewno... tutaj na każdym kroku skarbówka chce Cię udupić... tak wyglądają nasze polskie realia niestety... mam nadzieje ze keidyś się to zmieni, ale jak na razie, jest straszna bieda...
  • mysle, ze wszystkiego mozna sie nauczyc, najlepiej podpatrzec u innych jak prowadza wlasna firme, duzo mozna wyniesc z tego..
  • nei wydaje mi sie ze to jakies skomplikowane jest ale napewno jak dojdzie temat rozliczen, urzedow skarowych, zusow i innych insytycji to moze to byc wielki problem ale tak czy inaczej jak masz pomysl i zapal to proboj! do odwaznych swiat nalezy!
  • Realistaja 6.12.13, 10:03:42

Realistaja

nie jest trudne ale jak zacznisz bardzo zonglowac fakturami to przyda ci sie pomoc dotyczaca zajecia sie tematem tych faktur wiec pomoc ksiegowej bedize wskazana tak naprawde :)
  • 20.10.15, 14:18:40

~programista

Zależy czy jesteś pracowity, czytasz dużo o swojej branży i masz pomysł. Jeśli tak to zawsze jakiś wysiłek trzeba włożyć w pracę, ale owoce tej pracy dają tyle satysfakcji. Poza tym jak się otoczysz dobrymi ludźmi i narzędziami to pójdzie CI jak z płatka. Tak jest np. z programem do fakturowania bizin.pl, który faktycznie jest ułatwieniem a nie kolejnym programem, którego trzeba się uczyć :)
  • 30.10.15, 11:04:45

~szymonbielski

zależy co i gdzie- jak masz fajny pomysł to jest spora szansa na sukces. Ja otworzylem sklep online i w dzisiejszych czasach to strzał w dzisiatkę! musiałem ostatnio szukać na szybko magazynu bo naprawdę liczba zleceń była coraz wieksza- na szczescie firma Magazyny Polska zaoferowała mi magazyn po fajnej cenie, na obrzeżach mojego miasta. Tak jak mówie, jak masz pomysł i trochę smykałki do biznesu to bierz sie za to :)
  • 1.02.16, 13:01:37

~Olszewicki

w sumie samo prowadzenie firmy nie jest aż takie trudne, wiadomo - najcięższe są początki, zamieszanie z urzędem, tymi wszystkim fakturami, papierami itp itd dlatego moim zdaniem (a wiem to z własnego doświadczenia :D ) na starcie warto skorzystać z usług jakieś firmy (w moim przypadku to był Inetus), która zajmuje sie wszystkim co jest związane z założeniem dzialalnosci, wiedzą gdzie i z czym sie zwrócić, co podpisać, co wypełnić, a Ty dzięki temu śpisz spokojniej :)
  • 3.02.16, 15:35:33

~empati.pl

Czy prowadzenie firmy jest trudne..?? HMmm to zależy. To kwestia kasy jak to w życiu. Masz dużo do zainwestowania to sobie weźmiesz ludzi którzy pomogą we wszystkim. Księgowa policzy i z urzędem załatwi, handlowiec znajdzie klienta, HR znajdzie pracownika i zatrudni. Informatyk pomoże w interenecie, a za kase kupisz wyposażenie urżadzisz biuro itp... Jeśli kasy nie ma biznes jest trudniejszy bo wszystko musisz sam ale nie jest to przeszkoda nie do pokonania. Najważniejszy jest pomysł, kampitał i jaja. Jak te 3 rzeczy masz to będzie ok:) Resztę informacji znajdziesz w internecie. Dałeś bardzo ogólne pytanie więc niestety odpowiedź ogólna i w zasadzie też ciężko i takiej udzielić . To tak jakby spytać czy jazda na rowerze jest trudna ? Dla małego chlopca tak dla dużego nie. Pytanie na jakim rowerze, po jakim terenie i jakie ewolucje chcesz wykonywac:) Więc patrząc z perspektywy zawodów Xgames taka jazda jest trudna, a dla niektórych nieosiągalna...:)
ODPOWIEDZ

Jesteś niezalogowany Zaloguj się / Zarejestruj się
Podpis:   
Podaj czwarty znak kodu Nu8Cl